Yardım

Merhaba. Yardıma ihtiyacınız mı var? Aşağıda kullanıcılarımızın sıkça sorduğu sorulara verilen yanıtları görebilirsiniz.

Oy kullanmak için ne yapmam gerekiyor?

Sosyal Anket'te üyeliğe ihtiyaç duymadan sorulara yanıt verebilir, sonuçları görebilir, sorular arasında gezinebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sorulara verilen şıklar arasından size uygun olanı seçmek.

Neden üye olmalıyım?

Üyelik size soru sormak, yorum yapmak, kullanıcıları takip etmek ya da engellemek, içerik hakkında geri bildirimde bulunmak gibi avantajlar sağlar.

Nasıl soru sorabilirim?

Öncelikle Sosyal Anket'e üye olmanız gerekiyor. Bunun için ana sayfada yer alan üye ol butonunu kullanabilirsiniz. Bundan sonra tek yapmanız gereken anket aç butonunu tıklayarak paylaşımda bulunmak.

Sitenin soru sorma formatı nedir?

Sosyal Anket'te 4 farklı yanıtlama seçeneği ile soru sorabilirsiniz:       

evet/hayır

yanıt seçeneklerini sizin yazmanıza olanak veren çoktan seçmeli yanıtı                                                                           
görsel malzeme olarak paylaşmanıza olanak veren resim/video cevap

Soru sorarken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus uygun kategoriyi işaretlemektir. Sitede yer alan kategorilerden doğru başlık altında yer almak daha fazla kullanıcıya ulaşmak için önem taşımaktadır. Sorunuza fotoğraf eklemeniz mecburi değildir. Ancak kullanıcı istatistikleri doğru görsel malzemenin eşlik ettiği soruların daha çok ilgi çektiğini ortaya koymaktadır.

Hangi konularda soru sorabilirim?                                         

Aklınıza gelen her konuda… Sosyal Anket'te soru sorulabilecek konularda hiçbir kısıtlama bulunmaktadır. Ancak sorunuz yayın ilkelerinden herhangi birini ya da birden fazlasını çiğnediği durumlarda yayından kaldırılır.

Verdiğim yanıtı başkaları görebiliyor mu?

Hayır. Kullanıcılar hangi sorulara yanıtları verdiğini görebilir ama yanıtının ne olduğunu göremez.

Bu ne ya? butonu ne işe yarıyor?

Sosyal Anket'te kullanıcılardan gelen içerik kullanıcılardan geldiği şekliyle yayınlanır. Ancak uygunsuz gördüğünüz, beğenmediğiniz ya da tekrar tekrar sorular ile karşılaşmak zorunda değilsiniz. Bu durumlarda soruların altında yer alan bu ne ya? butonunu kullanarak soruya olumsuz puan verebilir, kullanıcıyı bir daha görmemeyi seçebilir ya da şikayetinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medya:

Takip etmeniz önerilen kişiler